ASLO

Akademicka Służba Liturgiczna Ołtarza

zdjęcie grupy


Opis grupy

Pierwszym i podstawowym zadaniem Akademickiej Służby Liturgicznej Ołtarza jest posługa liturgiczna w naszej Kolegiacie. Zgodnie z założeniami Konstytucji o Liturgii pragniemy jak najdokładniej i najlepiej pełnić funkcje liturgiczne – by nasza modlitwa, wyrażająca się w słowach, czynnościach, gestach i postawach, przyczyniała się do budowania Wspólnoty Kościoła.

To odpowiedzialne zadanie, będące wielkim zaszczytem i radością, wymaga jak najlepszego przygotowania, dlatego też chcemy skupić się na naszej formacji, aby z jeszcze większą świadomością i pobożnością je realizować.

Służba Liturgiczna jest niepowtarzalną szansą na pogłębianie relacji z Chrystusem. Możliwość przebywania w tak wielkiej bliskości ołtarza, na którym Pan składa samego siebie w Ofierze jest niezwykłym doświadczeniem, w którym łączą się radość i fascynacja z poczuciem Bożej potęgi i majestatu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów, młodych mężczyzn, odczuwających w swym sercu pragnienie służby; także tych z Was, którzy nigdy nie podejmowali posługi ministranta – wszystkiego się wspólnie nauczymy!

 

Działania, które chcemy w tym roku realizować:

  • Asysta na mszach akademickich oraz innych celebracjach liturgicznych Duszpasterstwa;
  • Warsztaty liturgiczne dla członków ASLO;
  • Spotkania integracyjne dla członków ASLO.

W Twym chlebie żyje ukryty Duch, który nie może być spożyty; w Twym winie płynie Ogień, który nie może być wypity. Duch w Twym chlebie, ogień w Twym winie, są wielkimi cudami, jakie przyjmują nasze wargi.
<św. Efrem>

Jeśli chcesz do nas dołączyć, zachęcamy do kontaktu z liderem grupy.

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo nasze duszpasterstwo, możesz dokonać wpłaty na poniższy numer konta bankowego. Dziękujemy za wszelką pomoc!

31 1240 4719 1111 0011 0305 7504