Grupa Biblijna

zdjęcie grupy biblijnej

Lider: Krysia Szkaradek

Kontakt: slonecznik2512@gmail


Patron: św. Jan Paweł II

Termin spotkań: Środa 20.30

Miejsce: Sala sezonowa

Liczba członków: 20


Opis grupy

Cześć i szczęść Boże!

Jeśli tu jesteś, to prawdopodobnie szukasz Boga. W Grupie Biblijnej odnajdujemy Go w Jego Słowu i bliźnim, który siedzi obok. Tworzymy ciepłą wspólnotę, która z kolei jest częśćą Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny i to jest super!

Przebieg spotkania

Zazwyczaj zaczynamy od ogłoszeń i luźnej rozmowy w stylu „cotamunas”. Następnie zapalamy świecę- symbol obecności Chrystusa wśród nas i modlimy się. Później odczytuję na głos Ewangelię z niedzieli. Siadamy i przez ok. 3 minuty zapoznajemy się z nią w ciszy naszych serc. Później wgryzamy się z Słowo fragment po fragmencie, wymieniając przy tym refleksje na Jego temat. Czasem jest więcej dyskusji, a czasem więcej ciszy. To najdłuższa część spotkania. Na koniec następuje „rundka” w czasie której każdy może coś dodać, czy to do całego fragmentu, czy też mniejszej cząstki- jak chce i uważa za owocne. Następnie modlimy się i czasem puszczamy „iskierkę” 🙂 Tu kończy się oficjalne spotkanie, a zaczyna integracja. Kto chce idzie pogadać i poszamać do Maka.

Czy warto?

Nie będę Ci mówić jak Pan Bóg może zadziałać Swoim Słowem w Twoim życiu. Powiem, że w moim działa, a na spotkaniach prócz umocnienia wspólnotą, zaszczepia we mnie różne myśli i rozwiązania, objaśnia świat i mnie samą, mówi i kocha. A ja już prawie drugi rok przychodzę, słucham i uczę się kochać Jego, bliźnich i samą siebie <3

A Słowo Ciałem się stało i zamieszkało wśród nas … <J 1,14>

Przed pierwszym przyjściem na spotkanie prosimy o kontakt z liderem grupy, aby poinformować lidera o planowanej obecności na spotkaniu.

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo nasze duszpasterstwo, możesz dokonać wpłaty na poniższy numer konta bankowego. Dziękujemy za wszelką pomoc!

85 1560 0013 2012 2094 5000 0001