Duszpasterz


ks. Dariusz Talik

Wyświęcony na kapłana w 2002 roku.
Pracował w Chełmku do 2006, a potem w Krakowie, w charakterze duszpasterza akademickiego od 2009 roku (DA “U Dobrego” 2009-2011, w DA Świętej Anny od 2011 roku).

 

Możliwość spotkania, rozmowy, modlitwy wstawienniczej: po umówieniu mailowo.

Adres:
Świętej Anny 11,
31 – 008 Kraków,

E-mail: duszpasterz.da@gmail.com

 

Ważne słowa w kapłaństwie:

“Nikt z nas nie żyje dla siebie”
(z listu do Rzymian)

Ulubieni święci:

św. Stanisław BM,
św. Agnieszka Rzymska,
św. Franciszek i św. Klara,
św. Pio.

 

Koncepcja Duszpasterstwa Akademickiego:

Dom, do którego przychodzi się z radością – tworzy go wspólnota kochająca Boga i ludzi. 

Coraz bardziej można odczuć, jak bardzo dziś brakuje wielu ludziom dobrych wspólnot. Potrzebujemy więzi trwałych, w których z biegiem czasu odnajdujemy swój drugi dom. Potrzebujemy siebie nawzajem, by odnajdywać w naszych relacjach perłę prawdziwej przyjaźni, której sercem jest Bóg. Jest moim pragnieniem, by dołożyć wszelkich starań, by Duszpasterstwo Akademickie u świętej Anny stało się naszym wspólnym, pełnym radości, drogim “miejscem”, by każdy z nas z radością mógł tutaj realizować swoje głębokie marzenia i pasje, zbliżając się do Boga, który jest Miłością.

Ks. Dariusz Talik

10665692_722242297850189_6916129326381413441_n

 

Podsumujmy… Miłość potrzebuje stołu. Dbania o stół. Po tym także poznamy, czy człowiek kocha. Po podejściu do stołu, szacunku do stołu, zapraszaniu do stołu i przyjmowaniu zaproszenia. Oczywiście bez nadmiaru. Skoro spotkanie w Królestwie Niebieskim będzie za stołem, z Abrahamem, Izaakiem, Jakubem, Maryją, Janem Pawłem II… to nie miejmy wątpliwości, że tu na ziemi potrzebujemy spotkań przy stole i uczcie, także dlatego, by uczyć się wieczności! Skoro Bóg zwielokrotni to, co wypracowaliśmy na ziemi, to nie uciekajmy od stołu, tylko bądźmy przy nim razem. Miejcie też wrażliwość na zapraszanie ludzi do stołu. Na przygotowanie od czasu do czasu komuś posiłku, na okazanie wdzięczności komuś przez zaproszenie na kolację… nawet gdy będzie bardzo skromna…

/z kazania na Mszy akademickiej, 21 maja 2015r./