Patria

patria

 

Michał Grabowski

 

Lider: Michał Grabowski

Kontakt: michalgrabowski96@gmail.com

Facebook: link

 


Patron: św. Urszula Ledóchowska

Termin spotkań: Wtorek 20:30 (co 2 tygodnie: 2 i 4 tydz. miesiąca)

Miejsce: Kancelaria

Liczba członków: 10

 

 


Opis grupy

 

PATRIA gromadzi ludzi, dla których szczególną wartość stanowi Ojczyzna, a przede wszystkim miłość do Ojczyzny, czyli Patriotyzm. Nasze spotkania przyjmują formę dyskusji wokół zagadnień związanych z przeszłością, jak również teraźniejszością i przyszłością Polski. Nie brakuje także wspólnego dzielenia się doswiadczeniami z codziennego odkrywania w sobie oraz w innych wrażliwości na pielęgnowanie patriotyzmu. Skupiamy się na temtach historycznyh, społecznych i niekiedy politycznych wpatrując się w Tego, Który jest zawsze centrum naszych spotkań- Jezusa Chrystusa.

 „Jeszcze Polska nie zginęła, dopóki kochamy”.  Słowa św. Urszuli Ledóchowskiej, naszej patronki są fundamentem, na którym opieramy spotkania. To od nas zależy, jak będzie wyglądać nasze życie.  Im więcej w nim miłości, staje się coraz wspanialsze. Oczywiście nie kroczymy tą drogą samotnie. Oprócz Urszuli Ledóchowskiej towarzyszy nam szczególne wspomożenie naszego Narodu – Maryja. Poprzez modlitwę różańcową prosimy o szczególne wstawiennictwo Maryi u jej Syna za naszą Ojczyznę.

Podejmowane działania:

  • cotygodniowa modlitwa dziesiątkiem różańca
  • wyjścia integracyjne
  • organizacja corocznego Balu Patriotycznego

 

Jeszcze Polska nie zginęła, dopóki kochamy. <św. Urszula Ledóchowska>

 

 

Przed pierwszym przyjściem na spotkanie prosimy o kontakt z liderem grupy, aby poinformować lidera o planowanej obecności na spotkaniu.

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo nasze duszpasterstwo, możesz dokonać wpłaty na poniższy numer konta bankowego. Dziękujemy za wszelką pomoc!

85 1560 0013 2012 2094 5000 0001