23.05.19 (czw)

23.05.19 (czw)

Czwartek wędrowców i GPS

23 maja 2019 godz. 19:30, kolegiata

Akademicka Msza święta w temacie: "Zaprowadź mnie tam, skąd wracasz uśmiechnięty..." , a po niej spotkanie GPS - „Zranienia, jak je uleczyć?" poprowadzone przez Szymona Piaseckiego w Sali Akademickiej.


Głoś Pana Sobą (GPS)

logo GPS

GPS - Głoś Pana Sobą, organizujemy cykl spotkań odbywających się w każdy czwarty czwartek miesiąca, na który zaprosiliśmy różnych prelegentów, m.in.: Monikę i Marcina Gomułków, ks. Teodora Sawielewicza, ks. Michała Olszewskiego.

Każde spotkanie to inny temat, na którym się skupimy oraz inny mówca. Poprzez spotkania z niezwykle inspirującymi osobami, które swoim świadectwem życia motywują i przekazują wartościowe wzorce, chcemy przede wszystkim Głosić Pana – to nasz cel.

O czwartkach wędrowców

Czwartki wędrowców - plakat

Są dwie rzeczy, które napełniają duszę podziwem i czcią: niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie. Są to dla mnie dowody, że jest Bóg nade mną i Bóg we mnie.

To słowa Immauela Kanta, niemieckiego filozofa, które prowokują do zadania sobie pytania o nasze arche, o sens, o piękno. Te „dwie rzeczy” porywają życie wzwyż i wzwyż, i wzmagają pragnienia, by wędrować - mimo tego, że wędrówka będzie długa. Jakoś porwani nie chcemy się pogodzić z tym, by stać w miejscu, gdy wiemy, że jest Tajemnica, która nas zaprasza.

Wędrowcy to ludzie niepokoju poszukiwania, ludzie drogi, pełni pokory wobec Tego, który jest tak bliski, a jakże daleki. To ludzie o dziwnych rysach twarzy – jedna rysa zmęczenia, druga fascynacji. Ale dopiero obie razem tworzą ten właściwy, niepowtarzalny obraz człowieka, który swoim wędrowaniem porywa, by wspólnie iść przez noc pytań. Zmęczenie i fascynacja. Wyczuwam tu niezwykłą głębię, której chcę zaufać, by iść z tymi, którzy niestrudzenie idą.

Zapraszam na „Czwartki Wędrowców” wszystkich, którzy nie chcą zużyć życia, ale iść poza horyzont.

Ks. Dariusz