Żar Ognia

Żar Ognia

Żar Ognia to Msza święta dla zakochanych oraz osób zainteresowanych tematem związków. W tym roku każdemu spotkaniu towarzyszy osobny temat dotyczący konkretnego uczucia.

Uczucia. Tak wiele o nich rozpraw. Potrzebne – niepotrzebne. Ważne – nieważne. Tyle myśli. Tyle przeżyć, ocen. Jedni nimi zmęczeni, inni jeszcze w ich ogniu rozpaleni. Odbijmy nieco od brzegu takich spojrzeń, by wypłynąć na głębię, tam zarzucić sieć. Jestem chora z miłości – woła oblubienica w Księdze Pieśni nad Pieśniami. Czujemy tu nabrzmiałe uczucie. Możemy wiele doradzić, ale możemy także podać placki z rodzynkami, o które prosi. I pozwolić się po prostu posilić. Potraktować uczucie spokojnie i normalnie. Właśnie tak – spokojnie i normalnie, by zostało przyjęte, jak gość przy stole. Dzięki temu będziemy mogli spotkać się z tym gościem i popatrzeć mu w oczy. Myślę, że wtedy doświadczymy jego głębi.


Jeśli chcesz wesprzeć finansowo nasze duszpasterstwo, możesz dokonać wpłaty na poniższy numer konta bankowego. Dziękujemy za wszelką pomoc!

31 1240 4719 1111 0011 0305 7504