Żar Ognia

Czym jest Żar Ognia?

Najprościej mówiąc, jest to cykl spotkań o miłości i relacjach. Razem uczymy się jak w tej miłości wzrastać i jak ją pielęgnować. To właśnie bowiem stanowi istotę chrześcijaństwa. Tylko jak to zrobić? W odpowiedzi na to i na inne pytania przed kilku laty powstały „Żary”. Tematyka i charakter tych spotkań zmieniają się co roku. Tym razem dotyczyć one będą zgrania w relacji, różnicy charakterów i temperamentów. Zagadnienie to przybliżą nam ks. Krzysztof Porosło i ks. Jacek Bernacik w formie kazań na dwa głosy.

Dla kogo?

Żary są skierowane do wszystkich. Wierzymy, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie. W końcu każdy z nas tworzy relacje, czy jak ujął to pewien znany angielski poeta: „Żaden człowiek nie jest samoistną wyspą”.

Jak? Gdzie? Kiedy?

Spotkania będą odbywały się w Kolegiacie św. Anny w formie Mszy Świętej, w trakcie której wygłoszone zostanie tematyczne kazanie. Liturgia zakończy się indywidualnym błogosławieństwem dla chętnych. Msze są zaplanowane na wybrane czwartki miesiąca (z wyłączeniem lutego) o godzinie 19:30.

Nagrania kazań z Żaru Ognia:

 

 

Książka "Przepis na miłość"

Informujemy, że została opublikowana książka "Przepis na miłość. Konferencje dla zakochanych, narzeczonych i małżonków" zawierająca spisane i zredagowane nagrania zeszłorocznej serii "Żar ognia", którą głosili ks. Krzysztof Porosło i ks. Jacek Bernacik.

Książkę można kupić tutaj: PRZEJDŹ DO SKLEPU

 

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo nasze duszpasterstwo, możesz dokonać wpłaty na poniższy numer konta bankowego. Dziękujemy za wszelką pomoc!

31 1240 4719 1111 0011 0305 7504