Komórka św. Ojca Pio

Opis grupy

Informację czym są komórki znajdziesz tutaj.

Komórka Św. Ojca Pio to grupa zupełnie wyjątkowych osób. Podczas cotygodniowych
spotkań w naszym kameralnym gronie dużo rozmawiamy, cieszymy się sobą, dzielimy
naszymi przeżyciami – radościami i smutkami życia studenckiego.
Nasza komórka to grupa, w której jest miejsce dla każdego. W tym roku formacyjnym nasze
rozmowy toczą się wokół tematu Kościoła. 
 
Na podstawie wywiadów z serii “Kościół od-nowa” rozmawiamy o wspólnocie Kościoła, o tym co w niej piękne i radosne ale także o tym co w niej trudne i bolesne. Postaramy się też mówić o tym, co możemy zrobić aby to zmienić. Tematy naszych spotkań wywodzą się z dokumentów Soboru Watykańskiego II, wspomnimy więc o Maryi w Kościele, o liturgii, o działaniu Ducha Świętego we wspólnocie Kościoła oraz o wielu innych kwestiach z którymi spotykamy się w codzienności.
 
Chętnie chodzimy na integrację, często na spotkaniach pijemy herbatę i podjadamy ciastka. Zdarza się też, że gramy w gry planszowe. Oprócz spotkań we wtorki wieczorem
uczestniczymy wspólnie w pozostałych wydarzeniach w naszym Duszpasterstwie – Msze niedzielne i czwartkowe, kolacje, wyjazdy, dni wspólnoty.

„Nie ustawaj w poszukiwaniu prawdy, w zdobywaniu Najwyższego Dobra. Bądź uległa poruszeniom łaski Bożej odpowiadając na jej natchnienia i powaby. Nie wstydź się Jezusa i Jego nauki” <Św. Ojciec Pio>


„Walka poprzedzająca dobre dzieło, które zamierza się wykonać, jest jak antyfona poprzedzająca psalm, który należy uroczyście śpiewać”
< Św. Ojciec Pio>

Nasza komórka jest zawsze otwarta na przyjęcie nowych osób,
więc jeśli tylko masz chęć, napisz do Liderki i przyjdź na spotkanie – reszta dzieje się sama.

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo nasze duszpasterstwo, możesz dokonać wpłaty na poniższy numer konta bankowego. Dziękujemy za wszelką pomoc!

31 1240 4719 1111 0011 0305 7504