Komórka św. Józefa z Kupertynu

Zdjęcie grupy

Czym się zajmujemy?

W tym roku pracujemy z książką Mike'a Aquiliny "Msza Święta: 100 pytań, 100 odpowiedzi"
Będziemy omawiać zarówno konkretne zagadnienia związane z formą i rolą poszczególnych części liturgii, jak i ich duchowy aspekt, aby coraz głębiej i dojrzalej przeżywać nie tylko Mszę Świętą, ale także modlitwę indywidualną. Fragmenty książki będą dla nas punktami wyjścia do dalszej dyskusji, która może potoczyć się w rozmaitych, czasem niespodziewanych kierunkach. Chętnie dzielimy się swoimi zainteresowaniami, wprowadzając do rozmów szeroki wachlarz tematów i kontekstów. Jeśli macie ochotę opowiedzieć nam o swoich doświadczeniach i pasjach – serdecznie zapraszamy!

 

Co nas wyróżnia?

  • Pielęgnujemy tradycję modlitwy po łacinie – będziemy odmawiać najbardziej znane modlitwy ("Pater noster", "Ave Maria"), ale znajdzie się też czas, by poćwiczyć części Mszy Św. w języku łacińskim
  • Naszym zadaniem jest również opieka nad biblioteczką w Kanie
  • Od czasu do czasu zorganizujemy wspólne wyjście do teatru, kina, czy choćby na herbatkę (zachęcamy do dzielenia się swoimi pomysłami!)

Gdzie i kiedy się spotykamy?

W środę o 20:30 w Oratorium. Nie martwcie się, jeśli nie wiecie, jak tam dotrzeć – po prostu dajcie
znać, kiedy zamierzacie pojawić się na spotkaniu pierwszy raz, a wszystko Wam pokażemy! 
Uwaga organizacyjna: bardzo proszę o zgłaszanie się najpóźniej o 18:30 w dniu spotkania 🙂

 

Lepiej jest dwom niż jednemu, gdyż mają dobry zysk ze swej pracy. Bo gdy upadną, jeden podniesie drugiego. Lecz samotnemu biada, gdy upadnie, a nie ma drugiego, który by go podniósł.
<Koh 4, 9-10>

Przed pierwszym przyjściem na spotkanie prosimy o poinformowanie lidera grupy o planowanej obecności na spotkaniu.

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo nasze duszpasterstwo, możesz dokonać wpłaty na poniższy numer konta bankowego. Dziękujemy za wszelką pomoc!

31 1240 4719 1111 0011 0305 7504