Komórka św. Józefa z Kupertynu

Zdjęcie grupy
Lider

Lider: Ania Cetnar

ania.cetnar@gmail.com

Ania Cetnar


Patron: św. Józef z Kupertynu

Termin spotkań: Środa 20:30-21:50

Miejsce: Oratorium I

Liczba członków: 10-15

Informację czym są komórki znajdziesz tutaj.

Czym się zajmujemy?

W tym roku czeka na nas wyzwanie (miejmy nadzieję, że wcale nie takie groźne) zbadania i oswojenia zagadnień omawianych na Soborze Watykańskim II, którego obrady otworzyły niejako nową epokę w rozwoju współczesnego Kościoła. Jako mapa po tym rozległym gruncie posłuży nam seria wywiadów publikowanych na kanale Dominikanie.pl pod nazwą “Kościół od-nowa”. Będziemy omawiać zarówno bardzo konkretne punkty obrad Soboru, jak i szersze wątki obejmujące rolę wspólnoty chrześcijańskiej w świecie XX i XXI wieku. Formacja będzie dla nas również okazją do dzielenia się swoimi zainteresowaniami i pasjami, którym często daleko jest do miana konwencjonalnych – podobnie jak nasz patron, św. Józef z Kupertynu, nie zawsze twardo stąpamy po ziemi 😉

 

Co nas wyróżnia?

  • Pielęgnujemy tradycję modlitwy po łacinie – będziemy odmawiać najbardziej znane modlitwy (“Pater noster”, “Ave Maria”), ale znajdzie się też czas, by poćwiczyć części Mszy Św. w języku łacińskim
  • Naszym zadaniem jest również opieka nad biblioteczką w Kanie
  • Od czasu do czasu zorganizujemy wspólne wyjście do teatru, kina, czy choćby na herbatkę (zachęcamy do dzielenia się swoimi pomysłami!)

Gdzie i kiedy się spotykamy?

W środę o 20:30 w Oratorium. Nie martwcie się, jeśli nie wiecie, jak tam dotrzeć – po prostu dajcie
znać, kiedy zamierzacie pojawić się na spotkaniu pierwszy raz, a wszystko Wam pokażemy! 
Uwaga organizacyjna: bardzo proszę o zgłaszanie się najpóźniej o 18:30 w dniu spotkania 🙂

 

Lepiej jest dwom niż jednemu, gdyż mają dobry zysk ze swej pracy. Bo gdy upadną, jeden podniesie drugiego. Lecz samotnemu biada, gdy upadnie, a nie ma drugiego, który by go podniósł.
<Koh 4, 9-10>

Przed pierwszym przyjściem na spotkanie prosimy o poinformowanie lidera grupy o planowanej obecności na spotkaniu.

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo nasze duszpasterstwo, możesz dokonać wpłaty na poniższy numer konta bankowego. Dziękujemy za wszelką pomoc!

31 1240 4719 1111 0011 0305 7504