Komórka św. Józefa z Kupertynu

Zdjęcie grupy
Michał Chowaniec

Lider: Michał Chowaniec

Kontakt: michal.chowaniec@interia.pl


Patron: św. Józef z Kupertynu

Termin spotkań: Wtorek 19:00

Miejsce: Sala akademicka

Liczba członków:16

Podejmowane działania

  • Modlitwa, także po łacinie
  • Wyjścia do teatru, filharmonii, opery
  • Wyjazdy integracyjne
  • Goście specjalni
  • Wspólne spędzanie czasu
  • opieka nad biblioteczką

Opis grupy

Informację czym są komórki znajdziesz tutaj.

Na cotygodniowych spotkaniach oprócz modlitwy i dzielenia się doświadczeniem Boga w swoim życiu, poruszamy tematy związane z naszą wiarą, stawiamy trudne pytania i wspólnie szukamy na nie odpowiedzi, odwołując się do Pisma Świętego, dokumentów Kościoła, Katechizmu, a także do własnego Głosu Serca, poprzez który Bóg do nas mówi. Raz w miesiącu zapraszamy Gościa specjalnego, który posiada wiedzę i doświadczenie, którym pragnie się podzielić. Te spotkania są szczególnie ubogacające. Ponadto, staramy się obcować z szeroko rozumianą kulturą, wychodząc do teatru, filharmonii czy opery. Są też oczywiście wyjazdy integracyjne, które oprócz wspólnego spędzenia czasu, poznania się bliżej, nawiązania wyjątkowych relacji, mają na celu poszerzanie naszej wiedzy, między innymi odnośnie historii, zabytków czy życia zakonnego. Po spotkaniach pijemy wspólnie herbatę, gramy w planszówki, wychodzimy na miasto.

Lepiej jest dwom niż jednemu, gdyż mają dobry zysk ze swej pracy. Bo gdy upadną, jeden podniesie drugiego. Lecz samotnemu biada, gdy upadnie, a nie ma drugiego, który by go podniósł.
<Koh 4, 9-10>

Przed pierwszym przyjściem na spotkanie prosimy o kontakt z liderem grupy, aby poinformować lidera o planowanej obecności na spotkaniu.

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo nasze duszpasterstwo, możesz dokonać wpłaty na poniższy numer konta bankowego. Dziękujemy za wszelką pomoc!

85 1560 0013 2012 2094 5000 0001