Grupa sportowa

Zdjęcie specjalności grupy
Anna Swakoń

 

Lider: Anna Swakoń

Kontakt: aswak09@gmail.com

Facebook: link


Patron: Michał Archanioł

Termin spotkań: Poniedziałek 19:00

Miejsce: Sala bilardowa

Liczba członków: kameralnie

Opis grupy

Jesteśmy wspólnotą ludzi lubiących aktywnie spędzać czas. Przynajmniej raz w tygodniu spotykamy się, aby razem pograć w siatkówkę, pójść na basen, pojeździć na rolkach czy rowerze. Nie ograniczamy się jednak tylko do tych konkurencji, mile widziane są również koszykówka, piłka ręczna, piłka nożna czy badminton; ale jesteśmy otwarci również na inne dyscypliny;).  Oprócz aktywności fizycznej nie brakuje u nas formacji, poruszamy tematy związane ze sportem i wiarą. W naszych rozważaniach często odwołujemy się do analogii między sportem a życiem codziennym, przyglądamy się także świadectwom wiary współczesnych sportowców. Nie zapominamy również o naszym patronie św. Michale Archaniele, który wspomaga nas w codziennej duchowej walce. Naszą tradycją jest też granie w bilarda po spotkaniach.

Pragniemy poprzez aktywność fizyczną kształtować swoją silną wolę, wytrwałość i charakter oraz zbliżać się do ludzi i do Boga. Wszakże w zdrowym ciele zdrowy duch!

Więc jeśli brakuje Ci aktywności fizycznej; chciałbyś się trochę poruszać, ale brak Ci motywacji i/lub osób, z którymi mógłbyś to robić, to dobrze trafiłeś! Zapraszamy!

Podejmowane działania:

  • Cotygodniowe treningi siatkówki
  • Wyjścia na basen, rolki, wycieczki piesze i rowerowe
  • Inna aktywność fizyczna
  • Gra w bilarda po spotkaniach
Czyż nie wiecie, że gdy zawodnicy biegną na stadionie, wszyscy wprawdzie biegną, lecz jeden tylko otrzymuje nagrodę? Przeto tak biegnijcie, abyście ją otrzymali. Każdy, który staje do zapasów, wszystkiego sobie odmawia; oni, aby zdobyć przemijającą nagrodę, my zaś nieprzemijającą.
<1 Kor 9, 24 – 26>
Walcz w dobrych zawodach o wiarę, zdobądź życie wieczne: do niego zostałeś powołany i o nim złożyłeś dobre wyznanie wobec wielu świadków.
<1 Tm 6, 12>
W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem.
<2 Tym 4, 7>

Przed pierwszym przyjściem na spotkanie prosimy o kontakt z liderem grupy, aby poinformować lidera o planowanej obecności na spotkaniu.