ChMIEL

ChMIEL: Chleb, Modlitwa, Inicjatywa, Entuzjazm, Ludzie

zdjęcie z cytatem

Cel działania

  • szerzenie wartości chrześcijańskich, w szczególności: miłosierdzia, ofiarności, dobroci, radości, braterstwa;
  • promocja idei wolontariatu oraz dobroczynności;
  • zachęcenie członków DA do bezinteresownego dzielenia się sobą, swoją wiarą, pasjami, zdolnościami z innymi;
  • podejmowanie działań na rzecz dzieci, młodzieży oraz osób w potrzebie;
  • organizacja i realizacja akcji dobroczynnych;
  • niesienie wszechstronnej pomocy osobom w konkretnej potrzebie zgodnie z wizją i misją grupy oraz Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny w Krakowie.

Podejmowane działania

Przystań Nauki - udzielanie korepetycji dzieciom ze Szkoły Podstawowej oraz Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej; duchowa adopcja osób przebywających w zakładach karnych; promocja pomagania; akcje dobroczynne.

Ponadto, aby skupić się na tym co najważniejsze w naszych działaniach, czyli na Panu Bogu i drugim człowieku, spotkania formacyjne dla członków grupy oraz wszystkich wolontariuszy 2-3 razy w miesiącu.

Opis grupy

Wspólne działanie na rzecz innych, dzielenie się naszymi umiejętnościami, pasjami, zdolności, wartościami, wiarą, modlitwą. Po prostu (a czasem aż!) bycie dla drugiego człowieka, okazanie (nie)zwykłej życzliwości, troski, obdarzenie uśmiechem, pomocną dłonią. W skrócie: naszą misją jest budowanie (zmalowanie) Królestwa Bożego już tutaj na ziemi!

Nikt nie idzie sam do nieba. Rozbić naczynie, zapach się rozejdzie. Nie tylko będziemy Boga kochać, ale inni Go przez nas pokochają. A to jest coś."
<św. Brat Albert>

Wszystkie aktualności dotyczące grupy ChMIEL znajdziecie tutaj, oraz na stronie na facebooku.

Grupa spotyka się online. Jeśli chcesz do nas dołączyć, skontaktuj się z liderką grupy.

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo nasze duszpasterstwo, możesz dokonać wpłaty na poniższy numer konta bankowego. Dziękujemy za wszelką pomoc!

31 1240 4719 1111 0011 0305 7504