ChMIEL

ChMIEL: Chleb, Modlitwa, Inicjatywa, Entuzjazm, Ludzie

zdjęcie z cytatem

Nasza grupa gromadzi ludzi, w których sercach jest pragnienie, by rozwijać i kształtować swoją wiarę poprzez dzieło pomocy bliźnim.

Podczas cotygodniowych spotkań zbieramy się by czytać i dyskutować nad tekstami na temat naszej wiary, integrować się przy herbacie i przekąskach, a następnie by planować i omawiać nasze działania na rzecz potrzebujących. Chcemy przybliżać do Boga innych ludzi oraz samych siebie dając świadectwo naszej miłości wobec Niego i bliźnich poprzez różnorodne dzieła miłosierdzia.

Angażujemy się i sami organizujemy akcje na rzecz dzieci, młodzieży, osób starszych i potrzebujących. W zależności od chęci, ilości czasu i pomysłów członków grupy. Najczęściej podejmujemy się jednodniowych inicjatyw, poprzez które chcemy wzrastać w pokorze i miłości wobec bliźnich, a przede wszystkim naśladując Chrystusa czynić akty miłosierdzia wszędzie tam, gdzie są one najbardziej potrzebne.

Paulina, która współtworzyła ChMIEL przez kilka lat swoich studiów medycznych napisała o tej grupie piosenkę.

„(…) to Bóg jest w was sprawcą i chcenia, i działania zgodnie z [Jego] wolą”
(Flp 2, 13)

 


Jeśli chcesz do nas dołączyć, skontaktuj się z liderką grupy.

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo nasze duszpasterstwo, możesz dokonać wpłaty na poniższy numer konta bankowego. Dziękujemy za wszelką pomoc!

31 1240 4719 1111 0011 0305 7504