Dialogi z arcybiskupem

Dialogi z arcybiskupem

Zapraszamy na spotkanie z abp Markiem Jędraszewskim w ramach cyklu „Dialogi”. Temat najbliższych Dialogów to „Liturgia – sprawnie czy godnie?”.

Odbędą się one w Kolegiacie św. Anny 15 listopada (czwartek) o godzinie 20.15. Spotkanie będzie podzielone na dwie części, w pierwszej abp Marek Jędraszewski wygłosi katechezę, w drugiej odpowie na nasze pytania. Można je zadać poprzez prosty w obsłudze formularz (dostępny na stronie www.dialogi.pl w zakładce FORMULARZ) lub „na żywo” w trakcie spotkania.

Zapraszamy zarówno pasjonatów liturgii jak i tych, którzy chcieliby zgłębić ten ważny dla każdego katolika temat. Liturgia stanowi centrum życia Kościoła, jego tętniące serce, którym jest sam Chrystus sprowadzany przez kapłana na ołtarz. Często spotykamy się z różnymi inicjatywami, które obierają sobie za cel ściągnąć wiernych na Mszę Świętą. Niestety dochodzi do wielu nadużyć, gdzie Ofiara Pana Jezusa zostaje zepchnięta na drugi plan. Z drugiej strony, powstają projekty nie kolidujące z istotą Eucharystii, które jednocześnie gromadzą rzesze wiernych. Słychać również coraz więcej głosów zwolenników „starej” Mszy, których głęboko dotyka spokój tego rytu.

Co jest najważniejsze w liturgii? W którą stronę się zwrócić? Czy istnieją lepsze i gorsze Msze? Co zrobić by naprawdę uczestniczyć w Mszy Świętej, nie tylko na niej być? Spotkajmy się, porozmawiajmy i otwórzmy na Tajemnicę, w której czeka żywy Bóg.

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo nasze duszpasterstwo, możesz dokonać wpłaty na poniższy numer konta bankowego. Dziękujemy za wszelką pomoc!

31 1240 4719 1111 0011 0305 7504