Akademickie Gorzkie Żale – MARZENIA JEZUSA

Akademickie Gorzkie Żale – MARZENIA JEZUSA

Marzenia są pięknym darem, jaki dał człowiekowi Bóg. Często jednak darem niedocenianym, nieraz wręcz odrzucanym. Powodem może być niewiara w ich spełnienie lub – co gorsza – lęk przed nimi jako czymś niewłaściwym. Tymczasem marzenia są przedsionkiem szczęścia. Serce tęskniące napełnia się pragnieniem jakiegoś dobra i piękna. Dobre marzenie jest jak ziarenko wrzucone w ziemię, które przechodzi różne etapy procesu, nim stanie się kwiatem. Wszystko we współpracy z Panem Bogiem.

W tegorocznych kazaniach pasyjnych pragnę z Wami przyjrzeć się marzeniom Jezusa, które jak gwiazdy rozbłysły w tę noc, kiedy wraz z Apostołami spożywał Ostatnią Wieczerzę. To przecudowna prawda, że właśnie przy stole poznajemy Jego tęsknoty. Po Wieczerzy będą one płonąć w Jego sercu, kiedy będzie wychodził po schodach wydarzeń paschalnych. Ufam, że będzie to czas głębokiej modlitewnej refleksji, podczas której marzenia Jezusa spotkają się z naszymi marzeniami, a to spotkanie zaowocuje wiosną w sercu.

Zapraszam w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18.30 (przed Mszą Akademicką) do kolegiaty uniwersyteckiej na Akademickie Gorzkie Żale.

ks. Dariusz Talik

Zobacz plakat wydarzenia.

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo nasze duszpasterstwo, możesz dokonać wpłaty na poniższy numer konta bankowego. Dziękujemy za wszelką pomoc!

31 1240 4719 1111 0011 0305 7504