Pielgrzymka – zapraszamy do studenckiej „Dwunastki”

Pielgrzymka – zapraszamy do studenckiej „Dwunastki”

W tym roku temat konferencji w „Dwunastce” brzmi: „Miłość największa w prostocie". Wiemy, że to słowa Karola Wojtyły. One stały się inspiracją do tego, by zastanowić się, co sprawia, że nie potrafimy cieszyć się miłością w małżeństwie, przyjaźni, wspólnocie. Miłość jest sensem wszystkiego, jasną zorzą promieniującą na niebie naszej codzienności, a jednak tyle w tym temacie zmagań, poczucia samotności i niespełnienia. Przez 6 dni Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę 2019 w Grupie Akademickiej „12” będziemy szukać odpowiedzi na pytanie czym jest prostota, skoro jej brak komplikuje miłość. Jestem przekonany, że życie trzeba nieco uprościć, aby więź, przyjaźń, miłość smakowały i były czymś trwałym. Przyjrzymy się prostocie w przeżywaniu uczuć, pożądania, życzliwości, wzajemności, sympatii. Duch Święty jest dyskretnym nauczycielem i ojcem prostoty, Jemu zaufajmy.

Grupa Akademicka „12” ma swój charakter. Każdego dnia wędrujemy, wsłuchując się w konferencję, po której jest trochę ciszy na spotkanie z sobą samym. Choć jeden odcinek drogi dziennie idziemy bez grającej gitary i mówienia do mikrofonu czegokolwiek, by móc porozmawiać w drodze. Każdego dnia także śpiewamy i modlimy się różańcem. Krótko mówiąc: słowo, cisza, rozmowa, modlitwa, śpiew – zharmonizowane w odpowiednich proporcjach są oddechem naszego pielgrzymowania. Wieczorami spotykamy się razem przy grillu. Nocujemy w namiotach lub, jeśli ktoś nie może czy nie chce, w szkołach, remizach i domach.

Zapraszamy do Akademickiej Grupy „12” wszystkich studentów i doktorantów (do 3 lat po studiach), a także tegorocznych maturzystów!

Zapisy od 1 do 31 lipca drogą elektroniczną, osobiście przy Kościele Uniwersyteckim św. Anny w Krakowie od 15-31 lipca (w godz. 17-19 poniedziałek-piątek) i od 1 do 5 sierpnia (w godzinach 10.00-13.00, 15.00-19.00).

Ks. Dariusz Talik
Ks. Michał Dziedzic

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo nasze duszpasterstwo, możesz dokonać wpłaty na poniższy numer konta bankowego. Dziękujemy za wszelką pomoc!

31 1240 4719 1111 0011 0305 7504