Czwartki ubóstwa

Czwartki ubóstwa

Jeśli ktoś chce mieć w życiu wszystko, grozi mu obciążenie, które odbiera radość miłowania. Obciążenie psychiczne, materialne, także duchowe jest groźnym zjawiskiem. Chcąc „coraz więcej” wpadamy w pułapkę, która odbiera radość prostej relacji do kogoś, zapachu chleba o poranku, uśmiechu na widok ulubionych kwiatów… Obciążenie powoduje senność. „Czwartki ubóstwa” to refleksja nad umiejętnością wyboru tego, co ważne, by zbytniością nie hamować wolności życia. To także refleksja nad umiejętnością zauważania i przeżywania darów prostych, które każdego dnia otrzymujemy.

Ważne jest to, że ta refleksja jest przy ołtarzu – miejscu wymiany prostych i głębokich darów. W tym roku akademickie Msze czwartkowe będą jeden raz w miesiącu o godz. 19:30, według harmonogramu. Stałe części liturgii sprawowane w języku łacińskim. Po Mszach czwartkowych – GPS (Głoś Pana Sobą) i spotkanie z zaproszonym gościem. Śledźcie wiadomości na stronie i fb.

Terminy „Czwartków Ubóstwa”: 24 X, 28 XI, 16 I, 26 III, 16 IV, 14 V, 4 VI

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo nasze duszpasterstwo, możesz dokonać wpłaty na poniższy numer konta bankowego. Dziękujemy za wszelką pomoc!

31 1240 4719 1111 0011 0305 7504