Roraty akademickie 2019 w kolegiacie św. Anny

Roraty akademickie 2019 w kolegiacie św. Anny

Świerki pokrywają się płaszczem śniegu, przełęcze mówią przewlekłym szumem wichru, światełka gwiazd migoczą jak kaganki w rękach oczekujących nadejścia Kogoś.

Robi się wokół świątecznie, uroczyście. Cały świat potrafi się zatrzymać, gdy w tym czasie popatrzysz w góry o poranku. Wraz ze świstem zimowego wiatru zewsząd tchnie majestatyczna cisza. Adwent – czas wspólnego zapatrzenia, by uspokoić serce, zobaczyć więcej, ucieszyć się tajemnicą, zatęsknić za tym, co proste i bliskie, poczuć, jak pachnie poranek, usłyszeć ciche kroki Przychodzącego, który jest pokojem. Wznoszę swe oczy ku górom (Ps 121,1). Ze szczytów schodzi Ten, którego pouczenia wyczekują wyspy… (Iz 42,4) Wyspy pragnień, wyspy łez, wyspy uśmiechu, wyspy samotności, wyspy przyjaźni, wyspy zmęczenia…

Zapraszamy na roraty akademickie do Uniwersyteckiej Kolegiaty Świętej Anny w Krakowie codziennie o godz. 6.30, by przy tajemnicy ołtarza razem wznieść oczy ku górom, skąd nadejść ma dla nas pomoc. W ciszy świątyni rozświetlonej dziesiątkami płomieni będziemy wspólnie oczekiwać na przyjście Zbawiciela. Po Eucharystii, ok. godziny 7.10, zapraszamy na śniadania do naszej duszpasterskiej Kany.

Ks. Dariusz wraz ze studentami DA Św. Anny

Wznoszę swe oczy ku górom (Ps 121,1)

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo nasze duszpasterstwo, możesz dokonać wpłaty na poniższy numer konta bankowego. Dziękujemy za wszelką pomoc!

31 1240 4719 1111 0011 0305 7504