Wyjazdy Wakacyjne

Wyjazdy Wakacyjne

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, a z nimi, jak co roku, wyjazdy wakacyjne naszego duszpasterstwa. Chcemy zaproponować Wam kilka wspólnych wypraw.

 

W BESKIDY NA ROWERACH, 13-16 LIPCA.

Wyjazd rowerowy Małopolskim Szlakiem Świętych w setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły.

Jak co roku, proponujemy kilka chwil zmagania fizycznego na rowerach, by duch wzrastał w zdrowszym ciele. Tym razem przemierzmy wspólnie piękne wzgórza i doliny beskidzkie, które Janowi Pawłowi II były tak bardzo bliskie. Modlitwa przy śpiewie ptaków, poranki skąpane w mgłach, posiłki w wiatach, widoki ze wzgórz, woń starych drewnianych kościółków, rozległe łąki w kolorach nadziei, drzemki nad rzekami i wspólne kręcenie, by cieszyć się każdym pokonanym odcinkiem trasy – niezapomniane klimaty!

Trasa: 13 lipca: Kraków – Szczepanów, ok. 70 km, 14 lipca: Szczepanów – Szczyrzyc, ok. 70 km, 15 lipca: Szczyrzyc – Kalwaria Zebrzydowska, ok. 90 km, 16 lipca: Kalwaria – Kraków, ok. 48 km. W sumie ok. 280 km. Po drodze m.in.: Niepołomice, Puszcza Niepołomicka, Staniątki, Lipnica Murowana, Maków Podhalański, Wadowice.

Cena: 290 zł, obejmuje: noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie, transport bagaży.

Zapisy: od 1 do 7 czerwca, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zaliczka bezzwrotna: 150 zł.

 

BIESZCZADY, 7-11 WRZEŚNIA.

"Tu w dolinach wstaje mgłą wilgotny dzień, / szczyty ogniem płoną, stoki kryje cień, / mokre rosą trawy wypatrują dnia, / ciepła, które pierwszy słońca promień da. / Cicho potok gada, gwarzy pośród skał, / o tym deszczu co z chmury trochę wody dał. / Świerki zapatrzone w horyzontu kres – Eh, skąd my to znamy tak dobrze, że słuchając tej piosenki nagle jesteśmy porwani sercem na rozległe połoniny, gdzie duch wyraża swe zadziwienie!? Zapraszamy na wrześniowe dni do krainy kwitnących buków, ciszy grającej dzwoneczkami pasących się owiec, leniwie drzemiących cerkiewek, ognisk wieczornych i śpiewu…"

W planach: Codzienna Eucharystia; noclegi w Ustrzykach Górnych; wyjścia na Połoniny, Tarnicę, Otryt; mecze, wspólne posiłki.

Cena: 290 zł, obejmuje: noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie, wejścia do Parku Narodowego.

Zapisy: 20-25 czerwca, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zaliczka bezzwrotna: 100 zł.

 

Bukowina Tatrzańska, 21-25 WRZEŚNIA.

Obóz Adaptacyjny.

„Ktokolwiek nas spotyka od Niego przychodzi / tak dokładnie zwyczajny że nie wiemy o tym…” – to dość znane słowa księdza Jana Twardowskiego. Tego szczęścia chcemy po raz kolejny smakować witając w naszej wspólnocie Duszpasterstwa Akademickiego nowe osoby. A smakować będziemy przemierzając wzniosłe góry Tatrzańskiego Parku Narodowego, wieczorami przy kominku w ulubionej chatce góralskiej słuchając opowieści o ludziach i czasach tworzących to najstarsze w Polsce DA, próbując oscypków i wypijając zdrowie miejscowymi specjałami, ale nade wszystko przy codziennym stole Eucharystii. Wszystkich „nowych” chcemy przygarnąć po domowemu, na góralski sposób. Przybywajcie!

Cena: 290 zł, obejmuje: noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie, wejścia do Parku Narodowego.

Zapisy: od 1 czerwca do 15 września, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zaliczka bezzwrotna: 100 zł.

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo nasze duszpasterstwo, możesz dokonać wpłaty na poniższy numer konta bankowego. Dziękujemy za wszelką pomoc!

31 1240 4719 1111 0011 0305 7504