NIECH GÓRY PRZYNIOSĄ LUDOWI POKÓJ (Ps 72,3 ) – Roraty 2017

NIECH GÓRY PRZYNIOSĄ LUDOWI POKÓJ (Ps 72,3 ) – Roraty 2017

Wzniesienie oczu ku górom potrafi przynieść duszy dziwny pokój… Dziwny, bo ten pokój nie daje spokoju, nie usypia, nie nuży… Ten pokój porywa – tam, wzwyż. Szczyty wskazują niebo, niedostępność, transcendencję… w tajemniczy sposób Kogoś, kto jest „Ponad”. Całe jestestwo człowieka wypełnia się wyzwaniem, palącym pragnieniem, by wstać i tam iść.

Andaluzyjski poeta Vicente Aleixandre, tak wyraża przeżycie ludzi, którzy wyszli na szczyt: Tu na szczycie wszystko jest pogodnym pokojem. Powiewa lekki wietrzyk, bezwonny, przejrzysty i jasny. Tuli nas milczący śnieg i trzyma w swych objęciach, a my wpatrujemy się w horyzont, ach, jak bezkreśnie roztaczający się przed naszymi oczyma. Nad całością wzeszło już słońce, które trwa i wciąż jeszcze zalewa nasze włosy…

Drodzy!
Zapraszam w góry Boga, od 4 grudnia, codziennie (poniedziałek – sobota) o godz. 6.30. Razem na Mszy roratniej, w blasku ognia, wpatrzeni w Tę, która udała się z pośpiechem w góry (Łk 1, 39) chcemy tam wznieść nasze oczy, wołając za Psalmistą: Niech góry przyniosą ludowi pokój (Ps 72,3)… pokój przejrzystego wiatru, milczącego śniegu, bezkresnego horyzontu, wschodu Słońca, które trwa… pokój widzenia i wychodzenia Ponad.

Dla alpinistów ducha – jutrznia o godz. 6.00.

Po Mszy roratniej codziennie zapraszamy do „schroniska” w naszej duszpasterskiej Kanie na śniadanie.

plakat rorat 2017

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo nasze duszpasterstwo, możesz dokonać wpłaty na poniższy numer konta bankowego. Dziękujemy za wszelką pomoc!

31 1240 4719 1111 0011 0305 7504