Zaproszenie na pielgrzymkę

Zaproszenie na pielgrzymkę

Drodzy Studenci ! Zbliża się sierpień, a więc czas pielgrzymowania na Jasną Górę. Pragniemy zaprosić Was bardzo serdecznie do przeżycia tych kilku dniu w drodze z Krakowa do Częstochowy. Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej podróżuje w kilku Wspólnotach. My w sposób szczególny zapraszamy do dołączenia do Wspólnoty II Śródmiejskiej, prowadzonej przez naszego Duszpasterza Akademickiego, ks. Dariusza Talika, który w ten sposób zaprasza do tej przygody wiary:

“Ze Wspólnotą II wędruję od… 8 lat, a jako że jestem duszpasterzem akademickim – jestem także przewodnikiem grupy 12 gromadzącej studentów; (PPK2 Grupa 12 św. Anny).

Pielgrzymka to dla mnie… obraz przygody, którą jest życie. Przemierzanie drogi, pokonywanie przeszkód, wspólnota, przyjaźń, proste wyżywienie, modlitwa, przyjemność czerpana z widoku gwiazd na niebie i słuchania cykających świerszczy – to moje ulubione elementy tego obrazu. Ludzie mogą rozpoznać mnie po tym, że ciągle chodzę i komuś za coś dziękuję na trasie: a to za celebrację, a to za konferencję, a to za udostępnione pole, za mieszkanie na nocleg, za podłogę w szkole. Ulubione słowa na pielgrzymce, to te pochodzące wprost z ust Mistrza: Dziś, jutro i pojutrze muszę być w drodze…” (Łk 13, 33)

Wspólnota II… gromadzi osoby z całej Polski, z różnych jej części. Zgłaszają się do nas mieszkańcy z Polski południowej, z Warszawy, Gdańska, Sopotu, a także Polacy mieszkający za granicą. Co roku zaskakują nas zapisy on-line, bo mamy zgłoszenia z coraz bardziej odległych miejsc: ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Austri, Belgii, Holandii i innych. Jedna z grup pochodzi z Czech, dlatego Ewangelie są odczytywane w dwóch językach: polskim i czeskim. Są z nami też wieloletni pielgrzymi na wózkach inwalidzkich, wierni wspólnocie “namArka”, których opiekunem przez wiele lat był abp Grzegorz Ryś – przewodnik grupy 6.

Jest nas… ok. 2000 tys.

Wyróżniają nas… wielcy święci, którzy nam patronują, m.in. św. Anna, św. Franciszek z Asyżu, św. Cyryl i Metody, a także inni. W tym roku dołączą święci małżonkowie Zelia i Ludwik Martin, jako patroni nowej grupy – rodzinnej. Każda grupa ma swoją specyfikę i każdy pielgrzym od najmłodszego do najstarszego odnajdzie swoje miejsce w naszej wspólnocie.

Trasa i miejsca konferencji urzekają. Przemierzamy Szlak Orlich Gniazd, Bramę Krakowską, przechodzimy przez Ojcowski Park Narodowy, mijamy ruiny zamku w Ogrodzieńcu czy las sosnowy w Żarkach Letnisko.

W tym roku dodatkową intencją naszej wspólnoty będzie budowanie Kościoła na Syberii.

Chodźcie z nami – serdecznie zapraszam!”

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo nasze duszpasterstwo, możesz dokonać wpłaty na poniższy numer konta bankowego. Dziękujemy za wszelką pomoc!

31 1240 4719 1111 0011 0305 7504