PPK2

PPK2

Piesza Pielgrzymka Krakowska (Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej) na Jasną Górę coraz bliżej! Przypominamy, że PPK maszeruje do Częstochowy w kilku Wspólnotach. Parę dni temu zapraszaliśmy Was do zapisów we Wspólnocie II (PPK2 Wspólnota Śródmiejska), którą prowadzi nasz Ksiądz duszpasterz Dariusz Talik. Każda Wspólnota ma jakąś określoną ilość grup. My pragniemy najserdeczniej zachęcić Was do pielgrzymowania z nami w PPK2 Grupa 12 św. Anny, którą również prowadzi ks. Dariusz Talik z naszego Duszpasterstwa oraz ks. Michał Dziedzic, prowadzący przy Kolegiacie św. Anny Duszpasterstwo Absolwentów.

A oto zaproszenie od księży przewodników Grupy

W tym roku temat konferencji w „Dwunastce” brzmi: „Miłość największa w prostocie”. Wiemy, że to słowa Karola Wojtyły. One stały się inspiracją do tego, by zastanowić się, co sprawia, że nie potrafimy cieszyć się miłością w małżeństwie, przyjaźni, wspólnocie. Miłość jest sensem wszystkiego, jasną zorzą promieniującą na niebie naszej codzienności, a jednak tyle w tym temacie zmagań, poczucia samotności i niespełnienia. Przez 6 dni Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę 2019 w Grupie Akademickiej „12” będziemy szukać odpowiedzi na pytanie czym jest prostota, skoro jej brak komplikuje miłość. Jestem przekonany, że życie trzeba nieco uprościć, aby więź, przyjaźń, miłość smakowały i były czymś trwałym. Przyjrzymy się prostocie w przeżywaniu uczuć, pożądania, życzliwości, wzajemności, sympatii. Duch Święty jest dyskretnym nauczycielem i ojcem prostoty, Jemu zaufajmy.

Grupa Akademicka „12” ma swój charakter. Każdego dnia wędrujemy, wsłuchując się w konferencję, po której jest trochę ciszy na spotkanie z sobą samym. Choć jeden odcinek drogi dziennie idziemy bez grającej gitary i mówienia do mikrofonu czegokolwiek, by móc porozmawiać w drodze. Każdego dnia także śpiewamy i modlimy się różańcem. Krótko mówiąc: słowo, cisza, rozmowa, modlitwa, śpiew – zharmonizowane w odpowiednich proporcjach są oddechem naszego pielgrzymowania. Wieczorami spotykamy się razem przy grillu. Nocujemy w namiotach lub, jeśli ktoś nie może czy nie chce, w szkołach, remizach i domach.

Zapraszamy do Akademickiej Grupy „12”


Ks. Dariusz Talik
Ks. Michał Dziedzic

Więcej o samej Pielgrzymce jak i o zapisach na stronie: ppk2.pl
Można zapisać się internetowo lub osobiście w Biurze Pielgrzymkowym PPK2 przy ul, św. Anny 11 w lipcu od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00-19.00, a od 1 do 5 sierpnia w godzinach 10.00-13.00 oraz 15.00-19.00.

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo nasze duszpasterstwo, możesz dokonać wpłaty na poniższy numer konta bankowego. Dziękujemy za wszelką pomoc!

31 1240 4719 1111 0011 0305 7504