“ZASADZĄ WINNICE” (Iz 65,21)

“ZASADZĄ WINNICE” (Iz 65,21)

Słowo może wydawać się tak ulotne. Każdego dnia tyle słów słyszymy i wypowiadamy, kilka chwil później już ich nie pamiętając. Paradoks polega na tym, że także słowo potrafimy zachowywać jak skarb, zapisujemy w swoich notatnikach, pamięciach telefonu, najbardziej jednak w sercu. Słowo dobre pomagało tylu ludziom przetrwać trudne chwile, budować wiernie domy, zwracać twarze ku słońcu. Słowo jest siłą przyjaźni.

Paradoks. Ulotność miesza się z potęgą. Jesteśmy rozproszeni przez doświadczenie epidemii. Łączy nas pamięć, tęsknota, modlitwa. Dziękuję Wam za piękne postawy w tym czasie próby! Dziś zapraszam Was do przyjęcia daru słowa. Pragnę, by było owocem medytacji Słowa Życia. Dziś do Maryi przychodzi Anioł ze Słowem. To słowo Ona wpierw rozważa. Słowo rodzi owoc jakim jest sam Jezus.

Od najbliższej soboty (28 marca) w każdą sobotę i środę o godzinie 7.00 rano na stronie internetowej i FB naszego Duszpasterstwa będzie zamieszczany krótki film ze słowem, aby podzielić się z Wami nadzieją. Ta forma naszych spotkań będzie miała swą nazwę: „Zasadzą winnice” (Iz 65, 21). Nadzieja wydobywająca się z tego krótkiego stwierdzenia, niech nas jednoczy. Zapraszam także w imieniu duszpasterzy kolegiaty do łączności przez codzienne transmisje Mszy Świętej na FB kolegiaty, także Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Zapraszam również do kontaktu mailowego oraz telefonicznego. Jeśli ktoś nie zna numeru, proszę napisać maila a udostępnię. W każdy poniedziałek od godz. 21.00 do 23.30 i w każdy czwartek od godz. 8.30 do 10.30 będę czuwał przy telefonie, by posłuchać co u Was i podzielić się z każdym, kto zapragnie swoimi refleksjami.

Niech Ten, dla którego nie ma nic niemożliwego, błogosławi Wam wszystkim!

Ks. Dariusz, Wasz duszpasterz.

Wszystkie filmy znajdziecie tutaj: #ZasadzaWinnice

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo nasze duszpasterstwo, możesz dokonać wpłaty na poniższy numer konta bankowego. Dziękujemy za wszelką pomoc!

31 1240 4719 1111 0011 0305 7504