Słowo od księdza Dariusza

Słowo od księdza Dariusza

„Niech mi się stanie według słowa Twego” (Łk 1,38) – te słowa Maryi w Ewangelii dnia wybrzmiewały w całym Kościele w dniu, w którym Arcybiskup Marek Jędraszewski dokonał zmian personalnych w Archidiecezji Krakowskiej.
Kochani Studenci, szczególnie Wy związani z Duszpasterstwem Akademickim świętej Anny w Krakowie!
Te słowa Maryi towarzyszyły również i mnie, gdy przyjmowałem decyzję mojego Biskupa, by zakończyć posługę Archidiecezjalnego Duszpasterza Akademickiego i przyjąć posługę rektora w rektoracie Świętego Wojciecha w Krakowie. Ufając Bogu powierzam się Waszym modlitwom i proszę Was przyjmijcie moje skromne słowo wdzięczności za te 9 lat wspólnej drogi we Wspólnocie Duszpasterstwa Akademickiego. Tak wiele od Was otrzymywałem przez ten czas: pomocy, dobroci, słowa krzepiącego, a nade wszystko czerpałem z piękna Waszej więzi z Chrystusem i Kościołem! Będę nosił w sercu te piękne chwile, kiedy Bóg dał nam razem wędrować po drogach – tak pełnych przygód. Dziękuję! Przyjmijcie także moje słowo przeprosin za wszystko, co w mojej posłudze było słabsze i mało przemodlone. Powierzam Was wszystkich w mojej modlitwie dobremu Bogu, prosząc Was także o modlitwę za wszystkich, którzy w „Szpitalu Domowym” przy kościele świętego Wojciecha będą poszukiwać swojej małej cząstki, która przybliży piękno Królestwa Bożego.
Ks. Dariusz Talik

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo nasze duszpasterstwo, możesz dokonać wpłaty na poniższy numer konta bankowego. Dziękujemy za wszelką pomoc!

31 1240 4719 1111 0011 0305 7504