Wyjazd adaptacyjny dla nowych osób


Tradycją jest, że Duszpasterstwo Akademickie św. Anny w Krakowie zaprasza osoby chcące dołączyć do wspólnoty na wyjazd adaptacyjny “Adapciak”. Nie inaczej i w tym rok – w dniach 23 – 27 września udajemy się w słowackie góry.

Dlaczego warto pojechać na Adapciaka? Bo to czas zawiązywania wspólnoty, poznawania nowych ludzi, w tym tych, które już należą do DA. Okazja do podbicia górskich szlaków i poznania naszego Duszpasterstwa od środka. Ale przede wszystkim, to także czas modlitwy. Jeżeli szukacie wspólnoty, która będzie dla Was drugim domem, to trafiliście w idealne miejsce. 🙂

Ale nie będziemy opierać się wyłącznie na naszej opinii. Lepiej oddać głos naocznym świadkom. Oto wspomnienia osób, które brały udział w ubiegłorocznym Adapciaku w Bukowinie Tatrzańskiej.

Pierwsza “samotna” wyprawa tuż przed studiami. Dłużąca się podróż pociągiem? Nie, kiedy jest to okazja do poznania nowych ludzi. Wypad w góry – tylko dla wprawionych? Niekoniecznie, jeśli obok idą inni, którzy podnoszą na duchu. A po dniu pełnym przygód rozmowy do późnej nocy – przecież na sen będzie jeszcze czas. I chociaż te kilka dni mija nawet za szybko, nikt się nie smuci, gdy trzeba wyjeżdżać, bo w końcu jest do czego wracać i od czego zaczynać nowy rozdział w życiu.
Justyna

Zatoka lasu zstępuje
w rytmie górskich potoków
ten rytm objawia mi Ciebie,
Przedwieczne Słowo
Jan Paweł II, Tryptyk Rzymski

Wydaje mi się, że przytoczony powyżej zaledwie wycinek poetyckich medytacji Jana Pawła II doskonale ilustruje czas mojego ,,adapciakowego” spotkania z krakowską wspólnotą świętej Anny. Wrześniowa integracja była dla mnie czasem opisywanym w wierszu ,,zdumienia” – zdumienia nad Bogiem, drugim człowiekiem, światem, samą sobą.
Najbardziej chyba ,,zdumiał” mnie (choć może nie powinien) duchowy wymiar tak zwanej integracji, która nie ograniczyła się – jak to zwykle bywa na podobnych wyjazdach – do standardowych pytań: ,,jak masz na imię”, “co studiujesz” i ,”jak do nas trafiłaś”. Zamiast tego było raczej poznawanie, bycie z drugim człowiekiem. Bardzo urzekła mnie – wcale niewymuszona – bliskość, jaką udało nam się stworzyć w tak krótkim, zaledwie kilkudniowym okresie czasu. Najbardziej poruszające były dla mnie rozmowy z pojedynczymi ludźmi, kiedy to w zaciszu bukowińskiego domu rekolekcyjnego czy na górskim szlaku zatrzymywaliśmy się wspólnie i zastanawialiśmy nad życiem.
Myślę, że ,,Adapciak” stworzył w pewien sposób przestrzeń do – cytując słowa księdza Dariusza – ,,pięknej przyjaźni”, która była również tematem rozważań rekolekcyjnych naszego duszpasterza. Mam nadzieję, że kontynuację tej przyjaźni będziemy mogli odnajdywać na nowo w czasie roku akademickiego w wybranych przez nas wspólnotach i że będziemy mogli dzielić się tą przyjaźnią w naszych codziennych, studenckich (i nie tylko) ,,zdumieniach”.
Marysia

Dla tych, których przekonują bardziej argumenty wizualne przedstawiamy filmik, który jest pamiątką wyjazdu sprzed roku.

Jeżeli Adpaciak jest tak fantastycznym czasem, to pomyślcie, co dzieje się w naszym Duszpasterstwie przez cały rok akademicki… 🙂

Termin: 23.09 – 27.09
Koszt: 50 zł i 50 Euro
Zapisy: od 19.06 dla osób chcących dołączyć do Wspólnoty, i od 01.09. dla tych, którzy już są we Wspólnocie
Forma zapisów: email zgłoszeniowy na adres: da.zapisy@gmail.com podając w tytule Adapciak 2017

Czekamy na Was. Do zobaczenia we wrześniu!
Karolina i Maciek,
liderzy DA św. Anny w Krakowie