Jubileusz 95-lecia

95-lat istnienia Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny w Krakowie 

Pragnąc otoczyć garnącą się dziś do religii i Kościoła młodzież uniwersytecką należytą opieką duchową, której dotychczas nie miała, postanowiliśmy wyznaczyć jednego z kapłanów mającego po temu potrzebne kwalifikacje jako kapelana uniwersyteckiego

– te słowa skierował 21 września 1927 r. w liście do proboszcza parafii Mariackiej ks. Józefa Kulinowskiego abp Adam Stefan Sapieha, powołując w ten sposób ks. Stanisława Sapińskiego na pierwszego duszpasterza akademickiego w Polsce i tym samym rozpoczynając historię DA św. Anny. Dzisiaj, po 95-latach pragniemy spotkać się w Kolegiacie św. Anny, aby wspólnie – studenci i absolwenci – powiedzieć Panu Bogu i św. Annie wielkie “DZIĘKUJĘ!” za ogrom dobra tu otrzymanego. 

Plan Jubileuszu 

Do wspólnego świętowania pragniemy zaprosić wszystkich absolwentów duszpasterstwa i studentów, którzy dzisiaj znajdują tu swój duchowy dom. Metaforą, która nam ciągle towarzyszy jest rodzinny obiad u babci, gdzie gromadzą się wszystkie pokolenia. Św. Anna, Babcia Pana Jezusa, jest również naszą Babcią, która zaprasza nas do swojego domu, jakim jest Kolegiata św. Anny, abyśmy spotkali się przy eucharystycznym stole we wszystkich pokoleniach, które budowały tę rodzinność, jaką jest duszpasterstwo akademickie. 

Uroczystość jubileuszowa odbędzie się w sobotę 29 października według następującego porządku: 

  • 14:00 Konferencja pt. “Nowość, którą przyniósł Jezus” ks. Mirosława “Maliny” Malińskiego, duszpasterza akademickiego z “Maciejówki” we Wrocławiu 
  • 15:00 Eucharystia pod przewodnictwem J. E. Ks. Abp Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego 
  • 17:00 Bal jubileuszowy w Restauracji “Avangarda” (ul. Mikołaja Zyblikiewicza 1) – wymagane jest zgłoszenie (poniżej)

Bal Jubileuszowy

W sobotę 29 października, po uroczystej Eucharystii dziękczynnej za 95-lat istnienia Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny w Krakowie, pragniemy zaprosić naszych aktualnych członków oraz absolwentów na Bal jubileuszowy, który odbędzie się w restauracji Avangarda (ul. Mikołaja Zyblikiewicza 1). Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania przy stole i na parkiecie tanecznym!

Aby zgłosić swoje uczestnictwo na balu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy:
  • formularz zgłoszeniowy dla aktualnych członków duszpasterstwa – kliknij tutaj 
  • formularz zgłoszeniowy dla absolwentów duszpasterstwa – kliknij tutaj 
Planowany czas trwania balu: 17:00-24:00.
 
Koszt od osoby:
  • aktualny członek duszpasterstwa – 150 zł
  • absolwent duszpasterstwa – 200 zł (prosimy o zrozumienie, że studentom musimy troszkę pomóc finansowo w uczestnictwie).
Zapisy potrwają do piątku 21 października lub do wyczerpania miejsc.
Na bal oczywiście można przyjść z osobą towarzyszącą (nawet jeśli nie jest ona członkiem czy absolwentem duszpasterstwa). Ważne, żeby każda osoba, także osoba towarzysząca, zapisała się osobno przez wypełnienie formularza.  
 

Darowizny 

Organizacja jubileuszu wymaga dość dużego nakładu finansowego. Jeśli chciałbyś wesprzeć finansowo to dzieło prosimy o przelanie na podane niżej konto cegiełki z dopiskiem: „Darowizna jubileusz 95-lecia DA”. Bardzo nam to pomoże i już teraz z serca dziękujemy za wszelkie wsparcie finansowe.
 
Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Anny
ul. św. Anny 11
31-008 Kraków
31 1240 4719 1111 0011 0305 7504
 

Piszą/mówią o naszym jubileuszu – media

Radio Profeto – Rozmowa z ks. Krzysztofem Porosło, naszym duszpasterzem – posłuchaj 

Portal Aleteia.org – Bal ze św. Anną. Najstarsze w Polsce duszpasterstwo akademickie zaprasza na jubileusz – przeczytaj

Niedziela Małopolska – Wychowankowie św. Anny – przeczytaj

Gość krakowski – Młodzi z wartościami – przeczytaj 

TVP 3 “W dobrej wierze” odc. 95 – Rozmowa z ks. Krzysztofem Porosło (9.10-17.30 min) – obejrzyj

Diecezja.pl – Co dało mi duszpasterstwo? – przeczytaj

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo nasze duszpasterstwo, możesz dokonać wpłaty na poniższy numer konta bankowego. Dziękujemy za wszelką pomoc!

31 1240 4719 1111 0011 0305 7504